O Fundacji
Pomagamy zrozumieć i docenić nasze wspólne dziedzictwo

Przeżywaj naukę. Kreuj równość cyfrową.

Dajemy dostęp do autentycznych doświadczeń edukacyjnych. Tam, gdzie są nasi widzowie.

Jesteśmy przekonani, że nauka nabiera niezapomnianej mocy, kiedy staje się autentycznym doświadczeniem. Co, jeżeli możemy wynieść tę autentyczność na wyższy poziom? Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak wirtualna rzeczywistość (VR), mamy możliwość przekształcenia najbardziej odległych i abstrakcyjnych miejsc w bezpośrednie doświadczenia, dostępne dla każdego, bez względu na miejsce pobytu.

Jednocześnie jesteśmy świadomi roli, jaką odgrywa edukacja cyfrowa oraz wykorzystanie najnowszych technologii w kształtowaniu przyszłości. Są one kluczowe dla osiągnięcia zrównoważonej cyfryzacji i efektywnego zniwelowania problemu wykluczenia cyfrowego. Nasze starania kierujemy szczególnie w stronę osób starszych i mieszkańców mniejszych miast i wsi, chcąc zagwarantować im równoprawne uczestnictwo w cyfrowym społeczeństwie. Choć nie zapominamy o młodzieży i ich bezpieczeństwie w tym szalonym świecie coraz bardziej pełnym technologii.

Misją naszej fundacji jest realizacja dwóch priorytetowych celów. Pierwszym z nich jest upowszechnianie wartości chrześcijańskich i edukacja z misją, z wykorzystaniem najnowszych technologii. Drugim — to aktywna walka z wykluczeniem cyfrowym, skierowana szczególnie do grup najbardziej zagrożonych tym zjawiskiem. Wszystko, co robimy, robimy z pasją i zaangażowaniem, tworząc przyszłość, w której edukacja i równość łączą siły z nowoczesnymi technologiami. Dołącz do nas i bądź częścią tej przyszłości.

Obecnie realizujemy serię projektów edukacyjnych

The Way VR — Odkrywaj. Doświadczaj. Ucz się.

Z dumą prezentujemy The Way VR, innowacyjny projekt, który przenosi historię sztuki i kultury do świata wirtualnej rzeczywistości. Nasz cel? Wspieranie młodych pokoleń w odkrywaniu bogactwa naszego dziedzictwa kulturalnego, opartego na fundamentach europejskiej i polskiej kultury i wartościach chrześcijańskich.

Poprzez zastosowanie technologii VR, The Way VR oferuje unikalne doświadczenie, które pozwala użytkownikom na eksplorowanie historii sztuki jak nigdy dotąd. Wierzymy, że nauka poprzez doświadczenie to najskuteczniejszy sposób na zrozumienie i przyswojenie wiedzy - dzięki naszej platformie, użytkownicy mogą przenieść się do miejsc i czasów, które zainspirowały najważniejsze dzieła sztuki.

The Way VR to nie tylko innowacyjna platforma edukacyjna - to ruch ku lepszemu zrozumieniu i docenieniu naszego dziedzictwa kulturalnego. Nasza misja polega na inspiracji młodych ludzi do myślenia kreatywnego, rozwijaniu umiejętności cyfrowych i otwieraniu ich umysłów na szersze perspektywy. Dołącz do nas by razem odkrywać i celebrować naszą wspólną historię i kulturę.

Droga VR — Podróżuj. Przeżywaj. Poczuj.

Jesteśmy również dumni, że możemy podzielić się z Wami jednym z naszych najbardziej innowacyjnych projektów edukacyjnych — Droga VR. Żyjemy w epoce cyfrowej, która rozwija się z zawrotnym tempie, stwarzając niejednokrotnie bariery dla osób starszych i mieszkańców mniejszych miejscowości. W odpowiedzi na ten problem nasza fundacja zdecydowała się stawić czoła wykluczeniu cyfrowemu.

"Droga św. Józefa" to wirtualna wędrówka śladami życia św. Józefa, dostępna dla każdego, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania. Korzystając z innowacyjnej technologii wirtualnej rzeczywistości, projekt ten oferuje autentyczne doświadczenie życia biblijnej postaci. Nie jest to tylko edukacyjna przygoda, ale także okazja do głębszej refleksji i budowania więzi z historią. Zapraszamy do zanurzenia się w świecie "Drogi św. Józefa", gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, bez potrzeby opuszczania swojego domu.

Nasza Filozofia

Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego
― św. Franciszek z Asyżu
Dołącz do naszej misji i pomóż kształtować przyszłość